Zalety wdrażania nowoczesnych technologii w środowisko firmy

Nowoczesne, inteligentne technologie cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Zaawansowane sterowniki PLC eliminują konieczność obsługi każdej z indywidualnych maszyn przez człowieka. Roboty produkcyjne wykonują powtarzalne czynności całymi dniami, zachowując jednolitą precyzję swoich ruchów. To z kolei przekłada się na mniejsze prawdopodobieństwo pomyłek i wypadków, przy jednoczesnym zwiększeniu dziennej produkcji. Równie popularne stały się także inteligentne rozwiązania dla centrum danych, jak chociażby program EcoStruxure IT Expert, pozwalający na zdalne monitorowanie i zarządzanie wykorzystywanymi urządzeniami. Jak zauważają zarówno eksperci, jak i rosnące grono polskich przedsiębiorców, zastąpienie konwencjonalnych technologii to znakomity sposób na zwiększenie konkurencyjności i zysków, przy jednoczesnej trosce o dobro naszej planety. Oto, dlaczego wdrażanie tego typu rozwiązań naprawdę się opłaca.

Zarządzanie na nowym poziomie

Jedną z najczęstszych praktyk, stosowanych podczas modernizacji, jest migracja newralgicznego sterowania funkcjami do rozproszonych systemów DCS. Proces ten nie należy bowiem do szczególnie skomplikowanych, zaś po jego ukończeniu przedsiębiorca może natychmiastowo zauważyć znaczny wzrost poziomu bezpieczeństwa, produktywności oraz efektywności. Zakład nie musi więc zatrudniać dodatkowych pracowników w celu poprawy ogólnej wydajności. Renomowane firmy, jak chociażby Schneider Electric, oferują nam również możliwość skorzystania z nowatorskich rozwiązań dla centrum danych, pozwalających chociażby na integrację funkcji IT z energetycznymi.

Obsługa maszyn

Sterowniki programowalne PLC to rozwiązanie, wykorzystywane w średnich i dużych systemach automatyki. Technologia ta odznacza się intuicyjną obsługą, elastycznością oraz bezpieczeństwem zarówno dla jej użytkowników, jak i samych maszyn. Podobnie, jak w przypadku wspomnianych wcześniej systemów DCS, także i tutaj długotrwała eksploatacja przekłada się na znaczną redukcję zastojów oraz optymalizację funkcjonowania zakładu. Przykładem niezawodnych sterowników tego typu jest chociażby seria Modicon, charakteryzująca się kompatybilnością z platformą inżynierską EcoStruxure Machin oraz Power Expert. Rozwiązanie to sprawia, że maszynę można zaprojektować, skonfigurować i uruchomić w jednym środowisku programowym.