Osprzęt elektroinstalacyjny, wykorzystywany w przemyśle
Osprzęty elektroinstalacyjne, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, są nieodłącznym elementem każdej budynkowej instalacji. Nie inaczej jest w przypadku obiektów przemysłowych, takich jak biurowce lub hale produkcyjne. Każde z tego typu pomieszczeń wymaga montażu odpowiednio dostosowanych elementów, na przykład gniazd komputerowych RJ45, umożliwiających stworzenie zamkniętych sieci. I chociaż w przypadku biur, estetyka odgrywa tu nierzadko istotną rolę, tak w przypadku miejsc stricte przemysłowych design powinien ustąpić miejsca szczelności i wytrzymałości. Na szczęście, współczesny rynek otwiera przed przedsiębiorcami szeroki wachlarz dostępnych opcji, takich jak ultraszczelne gniazda IP65. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.
Gniazda komputerowe RJ45 tudzież elektryczne, przeznaczone do montażu biurowego
W przeciwieństwie do hal produkcyjnych i magazynów, przestrzenie biurowe odznaczają się znacznie przystępniejszymi warunkami, zbliżonymi do domowych. Są to bowiem pomieszczenia suche i ciepłe, a także regularnie sprzątane. Z tego też powodu, instalowane gniazda komputerowe RJ45 tudzież telefoniczne mogą odznaczać się standardowym poziomem szczelności, czyli IP20. W przypadku, gdy w danym pomieszczeniu mają również pojawiać się klienci, warto pomyśleć nad zapewnieniem wnętrzu odpowiedniej estetyki. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie kolekcji osprzętów, oferowanych przez praktycznie każdego uznanego producenta tego typu elementów.
Gniazda elektryczne IP65 do pomieszczeń przemysłowych
Wiele maszyn, wykorzystywanych na terenie hal i magazynów, wymaga podłączenia ich do kontaktu. Ze względu na skrajne warunki, panujące w tego typu wnętrzach, zwykłe osprzęty nie zdają tu jednak egzaminu. Wilgoć, pyły, a niekiedy także i ryzyko uszkodzeń mechanicznych sprawiają, że konieczny staje się tu montaż specjalistycznych modeli. Znakomitym przykładem jest tu chociażby gniazdo elektryczne IP65 z serii Pratika, zaprojektowane przez uznaną firmę Schneider Electric. Solidna osłona chroni mechanizm centralny przed uszkodzeniami, zaś sam osprzęt został zaprojektowany w zgodzie z regułami zrównoważonego rozwoju. Nie znajdziemy w nim bowiem rtęci, zaś nawet przy nagrzaniu się podczas pracy, gniazdo nie uwalnia substancji toksycznych.