Osprzęty elektroinstalacyjne o hermetycznej konstrukcji

W dzisiejszych czasach, spora część ludności ceni sobie minimalizm. To właśnie z tego powodu, osprzęty, takie jak gniazda podtynkowe, cieszą się tak dużą popularnością w naszych domach. Należy jednak pamiętać, że takie standardowe rozwiązania nie sprawdzą się wszędzie. Istnieją bowiem miejsca, sprzyjające szybszemu zużywaniu się elementów i poważnym uszkodzeniom zamontowanych w nich kontaktów. Mowa tu przede wszystkim o łazienkach, kuchniach, piwnicach, garażach, a także ogólnym montażu zewnętrznym. Obecność wilgoci i pyłów czy też ryzyko zachlapania sprawiają, że konieczne staje się tu sięgnięcie po specjalistyczne rozwiązania. Hermetyczne gniazda natynkowe podwójne, opracowane przez uznane marki, są tu jednym z najczęściej spotykanych przykładów. Oto, co warto wiedzieć na temat takich ultraszczelnych osprzętów.

Schneider Cedar – skuteczna alternatywa dla zwykłych gniazd podtynkowych

Schneider Cedar to jedna z najpopularniejszych serii osprzętów hermetycznych, obecnych na polskim rynku. Charakterystyczny design oraz wysoki stopień szczelności, potwierdzony certyfikatem IP44, sprawiają, że zainstalowane gniazda zachowują efektywność oraz bezpieczeństwo przez wiele lat. Z tego też powodu, znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie zwykłe gniazda podtynkowe mogłyby ulec szybkiemu uszkodzeniu wskutek nadmiaru wilgoci. Stonowana forma sprawia przy tym, że modele z kolekcji Cedar znakomicie wkomponowują się w praktycznie każde wnętrze. Dodatkowym atutem tej wyjątkowej serii jest także bardzo prosty montaż, niewymagający sięgania po profesjonalne narzędzia.

Schneider Merten – gniazda natynkowe podwójne i pojedyncze do pomieszczeń publicznych

Starannie dobrany osprzęt elektroinstalacyjny to kwestia, dotycząca praktycznie każdego budynku. Należy jednak pamiętać, że obiekty użytku publicznego, jak chociażby hale sportowe tudzież szkoły, wymagają zapewnienia instalowanym w nich elementom należytej ochrony przed działaniem wandali. Do najchętniej wybieranych rozwiązań należą tu gniazda natynkowe podwójne i pojedyncze z serii Merten, opracowanej przez firmę Schneider Electric. Nowoczesny design, wytrzymała obudowa oraz możliwość zabezpieczenia osprzętów za pomocą kluczyka to tylko niektóre z zalet tych praktycznych elementów instalacji. Warto więc przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom i przekonać się, jak wiele hermetycznych opcji oferuje nam współczesny rynek osprzętów.