Nowoczesne osprzęty elektroinstalacyjne – praktyczna dekoracja wnętrz

Dawno minęły już czasy, kiedy to osprzęt elektroinstalacyjny był postrzegany wyłącznie jako proste, białe elementy, montowane z konieczności w każdym z pomieszczeń. Producenci łączników oraz gniazd elektrycznych natynkowych dostrzegli bowiem estetyczny potencjał, drzemiący w tego typu elementach. Jest to podejście szczególnie adekwatne w dzisiejszych czasach, w których prym wciąż wiodą nowoczesne technologie. Odpowiednio dobrane osprzęty elektroinstalacyjne podkreślą bowiem wystrój wnętrz, a także wkomponują się w wybrane przez nas sprzęty oraz meble. A ponieważ kolekcje uwzględniają wszystkie typy elementów, możemy być pewni, że zainstalowane gniazdo Ethernet nie będzie odbiegać w żadnym stopniu od łącznika światła, umieszczonego w tym samym pomieszczeniu. W niniejszym artykule przybliżymy temat estetyki współczesnych osprzętów.

Łączniki i gniazda natynkowe w prostym stylu

Producenci osprzętów w dalszym ciągu doceniają walory estetyczne, drzemiące w osprzętach o prostym designie. Przykładem jest tu chociażby seria Sedna Design & Elements, zaprojektowana przez ekspertów z francuskiej firmy Schneider Electric. Prosty mechanizm centralny został tu otoczony stylową, stonowaną ramką o zaokrąglonych rogach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, osprzęt zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się kurzu na jego powierzchni. Na uwagę zasługują tu również ramki pięciokrotne, umożliwiające estetyczny montaż kilku gniazd elektrycznych natynkowych tuż obok siebie, zarówno w ustawieniu poziomym, jak i pionowym.

Nowatorskie formy łączników i gniazd natynkowych

W ofercie renomowanych producentów nie zabrakło również naprawdę nowatorskich rozwiązań. Należy do nich chociażby wyjątkowa kolekcja Unica Top, opracowana przez wspomnianą wcześniej markę Schneider Electric. Dziesięć unikatowych odcieni metalicznych i trzy odcienie drewniane sprawiają, że nawet gniazdo Ethernet może zaprezentować się stylowo w klasycznym wnętrzu. Seria Unica to także ogromna ilość funkcji, pozwalająca na pełne dostosowanie funkcjonalności instalacji elektrycznej do potrzeb danego budynku.